2022. 12. 08. Thursday

KRÉTA - e-ÜGYINTÉZÉS

KRÉTA Iskolai Alaprendszer

Az Emberi Erőforrások Minisztere jóváhagyta a KRÉTA rendszert, mint a kötelező tanügyi nyilvántartást felváltó elektronikus adatnyilvántartást A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 57. § (6) bekezdésében foglaltak szerint az iskolai nyomtatványok - az év végi bizonyítvány és az állami vizsga teljesítéséről kiállított bizonyítvány kivételével - az oktatásért felelős miniszter, szakképesítést tanúsító bizonyítvány esetén a szakképzésért és felnőttképzésért felelős miniszter által jóváhagyott rendszer alkalmazásával, a személyiségi, adatvédelmi és biztonságvédelmi követelmények megtartásával elektronikus úton is elkészíthetők és tárolhatók. Az Nkt. 77. § (2) bekezdés h) pontja alapján az oktatásért felelős miniszter jóváhagyása szükséges a kötelező tanügyi (papíralapú) nyilvántartást felváltó elektronikus adatnyilvántartáshoz.SEGÍTSÉG SZÜLŐKNEK, TANULÓKNAKMivel használhatom?

Mobiltelefon, Tablet:

KRÉTA Ellenőrző Mobil alkalmazást itt töltheti le...Elektronikus ellenőrző

Elérése:

Elektronikus ellenőrző...

Felhasználói Kézikönyv:

Felhasználói Kézikönyv - Elektronikus ellenőrző...Köznevelési Elektronikus Ügyintézési Rendszer - e-Ügyintézés

Elérése:

e-Ügyintézés...

Felhasználói Kézikönyv:

Felhasználói Kézikönyv - e-Ügyintézés kérelmezői oldal...

Tudásbázis - KRÉTA videótár:

e-Ügyintézés modul videók...